Original price was: R7200,00.Current price is: R6897,00.
-4%
In stock (can be backordered)
Add to Cart
R7200,00 Original price was: R7200,00.R6897,00Current price is: R6897,00.
Free local shipping on all orders over R1500
Guaranteed Safe Checkout
Watches size guide
Men's clothing size guide
1. Measure your chest
2. Measure your waist
Chest Waist Length
XS 33-35 28-30 32
S 35-37 30-32 32
M 37-39 31.5-33.5 34
L 40-42 34.5-36.5 34
XL 43-45 37.5-40 36
XXL 46-49 41-44 36
Features: 316L Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: ETA F05.115 3 Jewels Sapphire Crystal Blue Dial Analog Display Luminous Hands And Markers Date Display Solid Case Back Deployment Clasp 100m Water Resistance Approximate Case Diameter: 35mm Approximate Case Thickness: 9.6mm Approximate Lug Width : 11mm