Original price was: R7200,00.Current price is: R6821,00.
-5%
Features:
316L Stainless Steel Case
Stainless Steel Bracelet
Quartz Movement
Caliber: ETA F05.115
3 Jewels
Sapphire Crystal
Silver Dial
Analog Display
Luminous Hands
Date Display
Solid Case Back
Deployment Clasp
100m Water Resistance
Approximate Case Diameter: 35mm
Approximate Case Thickness: 9.6mm
Approximate Lug Width : 11mm
Only 1 left in stock (can be backordered)
Add to Cart
R7200,00 Original price was: R7200,00.R6821,00Current price is: R6821,00.
Free local shipping on all orders over R1500
Guaranteed Safe Checkout
Watches size guide
Men's clothing size guide
1. Measure your chest
2. Measure your waist
Chest Waist Length
XS 33-35 28-30 32
S 35-37 30-32 32
M 37-39 31.5-33.5 34
L 40-42 34.5-36.5 34
XL 43-45 37.5-40 36
XXL 46-49 41-44 36
Features:
316L Stainless Steel Case
Stainless Steel Bracelet
Quartz Movement
Caliber: ETA F05.115
3 Jewels
Sapphire Crystal
Silver Dial
Analog Display
Luminous Hands
Date Display
Solid Case Back
Deployment Clasp
100m Water Resistance
Approximate Lug Width : 11mm