Seiko 5 Sports Field Automatic SRPG39 SRPG39K1 SRPG39K 100M Men’s Watch
Original price was: R4768,00.Current price is: R4351,00.
-9%
Features:
Stainless Steel Case
Calf Leather Strap
Automatic Movement
Caliber: 4R36
24 Jewels
Hardlex Crystal
Blue Dial
Analog Display
Power Reserve
Luminous Hands And Markers
Day And Date Display
See Through Case Back
Buckle Clasp
100m Water Resistance
Approximate Case Diameter: 39mm
Approximate Case Thickness: 13mm
Approximate Lug Width: 20mm
In stock (can be backordered)
Add to Cart
R4768,00 Original price was: R4768,00.R4351,00Current price is: R4351,00.
Free local shipping on all orders over R1500
Guaranteed Safe Checkout
Watches size guide
Men's clothing size guide
1. Measure your chest
2. Measure your waist
Chest Waist Length
XS 33-35 28-30 32
S 35-37 30-32 32
M 37-39 31.5-33.5 34
L 40-42 34.5-36.5 34
XL 43-45 37.5-40 36
XXL 46-49 41-44 36
Features:
Stainless Steel Case
Calf Leather Strap
Automatic Movement
Caliber: 4R36
24 Jewels
Hardlex Crystal
Blue Dial
Analog Display
Power Reserve
Luminous Hands And Markers
Day And Date Display
See Through Case Back
Buckle Clasp
100m Water Resistance
Approximate Lug Width: 20mm