Orient Mako 40 Limited Edition 75th Anniversary Automatic RA-AC0Q12L30B Men’s Watch
R0,00
Only 1 left in stock
Add to Cart
R0,00
Free local shipping on all orders over R1500
Guaranteed Safe Checkout
Watches size guide
Men's clothing size guide
1. Measure your chest
2. Measure your waist
Chest Waist Length
XS 33-35 28-30 32
S 35-37 30-32 32
M 37-39 31.5-33.5 34
L 40-42 34.5-36.5 34
XL 43-45 37.5-40 36
XXL 46-49 41-44 36
Orient Mako 40 Limited Edition 75th Anniversary Automatic RA-AC0Q12L30B Men’s Watch Divers Watch
  • Stainless steel case, silver colored coating, polished / mat
  • Stainless steel strap, silver colored coating, mat / polished, folding clasp
  • Rotatable bezel
  • Sapphire glass
  • Automatic movement, winding by movement
  • Date display
  • Luninous hands and digits
  • Dial color blue
  • 20 bar Water Resistant
  • Case width ca. 40 mm
  • Case height ca. 12 mm